<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?l=en-GB&wl=ETX&id=GTM-K79WJF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Porady Dotyczące Handlu Forex

 • 01

  Upewnij się, że dobrze odrobiłeś swoją lekcję

  W handlu nigdy nie ma gwarancji sukcesu, ale dobrym pomysłem jest upewnienie się, że jesteśmy w pełni świadomi wszelkich potencjalnych zdarzeń, które mogą wpłynąć na kursy walut, oraz dobrze znamy historyczne trendy i bieżące warunki handlowe.


  Taka wiedza być może niekoniecznie przekłada się na zyski, ale zdecydowanie pomaga uniknąć podstawowych błędów popełnianych zwykle przez początkujących inwestorów.

 • 02

  Monitoruj swoje transakcje

  Zmiany na rynkach walutowych mogą być niezwykle dynamiczne, dlatego dobrym pomysłem jest monitorowanie otwartych pozycji. Warto również skorzystać z możliwości ograniczenia strat - oferowanych także przez ETX Capital – by chronić kapitał na wypadek nagłych wahań rynkowych, które mogą wystąpić w godzinach handlu i niekorzystnie wpłynąć na wynik transakcji.


  Poza tym, ETX Capital oferuje szereg mobilnych aplikacji handlowych przeznaczonych na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad) i Android, które zapewniają nieustanny dostęp do platformy transakcyjnej z każdego miejsca i o każdej porze.

 • 03

  Zarządzaj ryzykiem

  Każda okazja do inwestycji na rynkach walutowych wiąże się z niepewnością - wahania rynkowe niezgodne z otwartymi pozycjami mogą spowodować znaczne straty.


  Jak wspomniano wyżej, warto korzystać z możliwości ograniczenia strat oferowanych przez ETX Capital. Jeżeli rozważasz inwestycje długoterminowe, być może powinieneś skorzystać ze zlecenia gwarantowanego zatrzymania straty (guaranteed stop loss) – dodatkowo płatnej opcji, która działa także poza godzinami handlu i jest realizowana nawet w warunkach gwałtownych ruchów rynkowych, zapewniając dodatkową ochronę przed zbyt dużymi stratami. Dodatkowo, przed zawarciem transakcji, warto obliczyć, jakie ryzyko chcemy podjąć i odpowiednio dostosować wielkość inwestycji.

 • 04

  Nie daj się ponieść emocjom

  W sytuacji, gdy wahania rynkowe nie odpowiadają naszym prognozom, łatwo jest pozwolić na to, by negatywne wyniki zakłóciły racjonalne myślenie. Realizowanie transakcji zaraz po dużych stratach, może być niebezpieczne. Może wtedy istnieć pokusa podjęcia znacznie większego ryzyka w celu odzyskania utraconego kapitału.


  Czasami najlepszym wyjściem jest zrobienie sobie przerwy, a następnie wznowienie działań inwestycyjnych, gdy jesteśmy wypoczęci i gotowi na realizację kolejnych transakcji.

 • 05

  Myśl perspektywicznie

  Ta zasada odnosi się do jednej z powyższych, ale jest na tyle ważna, że warto ją powtórzyć. Monitorowanie transakcji i zarządzanie ryzykiem może pomóc w nadaniu działaniom odpowiedniego tempa i uniknięciu pochopnych decyzji.


  Warto również spojrzeć na wahania rynkowe z szerszej perspektywy i uwzględnić ogólne długoterminowe tendencje rynkowe, zamiast koncentrować się na krótkoterminowych trendach.

Otwórz rachunek

Otwórz rachunek