<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?l=en-GB&wl=ETX&id=GTM-K79WJF" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Strategie Dotyczące Handlu Akcjami


Obrót akcjami to jedna z najbardziej znanych form handlu, dlatego wolumen obrotu na międzynarodowych rynkach akcji sięga bilionów. Przed wejściem w to niezwykle fascynujące i często bardzo dynamiczne środowisko handlowe przyszli inwestorzy powinni wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • 01

  Szybka reakcja w obrocie akcjami

  W środowisku, w którym ceny akcji mogą zmieniać się w ogromnym tempie, inwestorzy muszą być w stanie równie błyskawicznie reagować na wszelkie zmiany. Szybka reakcja może mieć kluczowe znaczenie: czasami kilka sekund może całkowicie odmienić stosunek zysków do strat.


  Mobilne aplikacje handlowe pozwalają inwestorom na błyskawiczną odpowiedź na informacje rynkowe, zamiast czekania na dostęp do komputera. ETX Capital posiada w swojej ofercie zarówno mobilne aplikacje handlowe na urządzenia z systemem operacyjnym iOS i Android, jak również wykresy handlowe. Ponadto, umożliwia klientom tworzenie list produktów, które są pomocne w realizacji transakcji z maksymalną szybkością.

 • 02

  Seminaria na temat strategii handlowych

  Weź udział w jednym z naszych seminariów lub webinariów handlowych, by dowiedzieć się więcej na temat strategii inwestycyjnych w obrocie akcjami. Seminaria i webinaria odbywają się regularnie i są dostępne całkowicie bezpłatnie dla klientów ETX Capital. By uzyskać więcej informacji i zarejestrować się w seminariach, odwiedź naszą stronę Edukacja i wydarzenia.

 • 03

  Znaj swoje granice i trzymaj się ich

  Rzucane mimochodem rady, takie jak „kupuj tanio, sprzedaj drogo”, chociaż rozsądne z technicznego punktu widzenia, są jednak często zupełnie nieprzydatne. Po pierwsze, są zbyt oczywiste. Po drugie, podczas zawierania transakcji nie zawsze można przewidzieć, czy cena danej akcji faktycznie jest w danym momencie „niska” czy „wysoka”.


  Handel często wyzwala w nas naturalny ludzki optymizm: zaskakująco wielu inwestorów trzyma się jednej transakcji, mimo że wydaje się to być nierozsądne, po prostu dlatego, że wierzy, że sytuacja się odmieni.


  W obrocie akcjami inwestor nie handluje fizycznym instrumentem, lecz realizuje transakcje w zakresie wahań cenowych tego instrumentu. Im bardziej takie wahania przemawiają na korzyść inwestora, czyli są zgodne z otwartą przez niego pozycją, tym większe zyski osiąga. Z drugiej jednak strony, im bardziej cena danej akcji waha się w przeciwnym kierunku do kierunku, na jaki inwestor zawarł transakcję, tym większe będą poniesione straty.


  Jeszcze przed zawarciem transakcji inwestorzy muszą zdecydować, w którym momencie zamknąć transakcję i tym samym zostaną ograniczyć potencjalne straty. Dobrym pomysłem jest trzymanie się tej decyzji zamiast modyfikowania parametrów transakcji za każdym razem, gdy sytuacja zaczyna układać się niepomyślnie. O ile możliwe jest, że w pewnym momencie wartość akcji ruszy w przeciwnym kierunku, nigdy nie ma pewności, że stanie się to na tyle szybko, by inwestorzy mogli zabezpieczyć się przed utratą wszystkich dostępnych środków.

Otwórz rachunek

Otwórz rachunek